BB
Soru Sahibi
1 Şubat 2020 02:51

Çene ağrısı

Merhabalar. Çenem ile işgili size bir sorum olucaktı. Birkaç senedir sağ ve sol çenemde hafif hafif kütlemeler oluyordu ve son 4-5 ay içinde de sağ çenemin bağlantı yeri acıyor kulağımda hissedebiliyorum. Ve bu acı bazen dayanılmaz oluyor ama hemen geçiyor. Sizce ne gibi bir sorun vardır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Mustafa Taha Yaşar
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhabalar. Eklem problemleri genellikle dişsel bozukluklar, kapanış bozuklukları kaynaklı başlıyor. Sizde de öncelikle kapanış bozukluğu olup olmadığına bakılarak gerekirse splint yapılmalı. Ses ve ağrı tedavisi için de sıcak uygulama, ilaç kullanımı, artrosentez gibi yöntemler kullanıyoruz beslenmeyle ilgili önerilerde bulunuyoruz. Çene cerrahisi uzmanı ile muhakkak görüşün. Geçmiş olsun

24 Şubat 2020 08:47