ds
Soru Sahibi
8 Aralık 2017 08:32

çarpıntı ile uyanmak

hocam iyi çalışmalar ben geçen hafta gece uykumdan çarpıntı ile uyanmıştım.10 dakika sürmüştü.dün gece yine aynı şekilde çarpıntıyla uyandım.önce 108 di kalp atışlarım sonra daha da arttı yerinden çıkacak gibi.hemen bir taxiyle acile gittim ekg çekti doktor baktı.kalbinde bişey yok dedi.ama ben acile geldiğimde biraz daha yavaşlamıştı yani 110 çıktı ama yolda iken *** *** ** ye kadar çıktı.şimdi bu ekg benim için yeterlimi yoksa holtere gerek varmı? ekg de sinüs taşikardisi abnormal ritm yazıyor.3 hafta önce ekom temiz çıkmıştı.kalbimin durumu hakkında sizinde değerli yorumunuzu almak istiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Şahin Bozok
Kalp Damar Cerrahisi

Sayın Sevcan Hanım Öncelikle geçmiş olsun. Eğer bu durum tekrarlayan bir durum ise Kalp Ritm sorunları açısından Holter vb ileri tetkikler ile kontrol edilmesi uygun olacaktır. Bunun için özellikle kalp ritmi sorunları ile ilgilenen bir Kardiyoloji Uzmanı'na başvurmanızı öneririm. Aynı zamanda bahsettiğiniz durumlar Uyku Apne si olarak isimlendirilen hallerde de olabilri. Bu açıdan değerlendirmek üzere Uyku Labarotuarında bunlarla ilgli testler yapılmaktadır. Bu merkeslerden birini de danışmanız uygun olacaktır. Saygılarımla

9 Mart 2018 15:12