KE
Soru Sahibi
11 Ağustos 2022 07:04

Çarpıntı, göğüs ağrısı hakkında;

Hocam merhaba ben 23 yaşında bir bayanım. Benim sürekli kalp tekleme, kalp çarpıntısı, göğüs ağrısı, sol kol ağrısı vb. Gibi şikayetlerim oluyor. Don günlerde çok arttı, birkaç senedir vardı çok doktora gittim ama son zamanlarda arttı. Ekg, eko, efor testine girdim. Efor testinde sonuç kısmında hafif mitral yetersizliği, normal lv sistolik fonksiyonları (ef %65) çıktı. En hızlı kısmını yapamadım, doktor önemli bir şey olmadığını, sadece çarpıntılar için dideral verdi sabah akşam yarım kullanmam gerektiğini söyledi. Hocam bu belirtilere ek olarak her an bayılma hissi vb. Olduğu için psikiyatriye de yonlendirdiler, panik bozukluk olduğu söylendi. Lustral ve xanax verildi, lustral üç gün yarım kullandim yan etki yapti biraktim. Sizce ne yapmam gerekir? Her an kalp krizi geçiriyorum diye düşünmek çok yordu. Şimdiden teşekkürler.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Bu ilaçları hafif bir şey hissettiniz diye bırakmakla hata etmişssiniz. Kaygı ve panik bozukluğu kalp hastası olmaktan daha tehlikeli, daha hayati ve öncelikli bir konudur. Tedaviye tahammül ederek sürdürünüz ve kontrollere de mutlaka gidiniz. Selamlar..

15 Ağustos 2022 13:00
KE
Soru Sahibi

Hocam öncelikle cevapladiginiz için teşekkür ederim...ama yan etkileri baya etkili oldu uykumdan carpintiyla uyandim bi de kollarim başım uyuşuyo gibi sanki alev alıyor gibi oldu acile gittim o yüzden bıraktım. Böyle bir yan etki yapar mı acaba? Xanaxı da bir doktor kullanma çok uyku yapar dedi o yüzden kullanmadım.

18 Ağustos 2022 10:54

İlk günlerde yapabilir, ancak devam halinde vücut adapte olacaktır. Selamlar..

1 Eylül 2022 13:25
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan Kardiyoloji

Yazar toplam 5538 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Mitral kapak darlığı Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Çarpıntı Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Endişe Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
BT ANJIO Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Extrasistol. Ablasyon Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Ömer Doğan Kardiyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube