kA
Soru Sahibi
4 Şubat 2019 11:19

cam yutmak

hocam merhaba. 2.5 yaşındaki oğlum süt içerken bardak ağzında çatlamış. annesi camı çıkarmış ama hadi küçük de olsa birkaç parça cam yuttuysa diye tereddüt ediyoruz. ne önerir siniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Şenol Öztürk
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Küçük parçalar yutması akciğere aspire etmediği müddetçe pek sorun oluşturmaz.. posalı gıdalar yediriniz gıda artıkları onları toplayıp bulamaç haline getirip tahliyesine yardımcı olur. Ama eğer bıçak saplanmış gibi bir ağrı , safralı kusma ve batında disysnsiyon olursa en yakın merkeze götürünüz

14 Şubat 2019 14:12