bs
Soru Sahibi
8 Ağustos 2014 10:12

çalışamama

hocam 22 yaşındayım erkeğim, ben çalışamıyorum hocam bir işe giremiyorum tam işe giricem utanıyormuyum çekiniyormuyum bilemiyorum! ya yanlış yaparsam ya beceremezsem diye endişe duyuyorum, yarın çalışıcam diyorum yarın oluyor vazgeçiyorum başka bir iş buluyorum onada gidicem diyorum ama onada gidemiyorum aylarca böyle, 3 4 işi kıyaslıyorum sosyal imkanları açısından hepsine bir kusur bulup gitmiyorum birinin hafta sonu tatili yok diye biri gece çalışması var diye filan, artık ailemde bu durumdan şikayetçi, çalışabilmem için ne önerirsiniz napmalıyım yardım edermisiniz hocam ?

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba Serhat; aslında durumun farkında olmana rağmen bunu aşmakta zorlanıyorsun. aslında senin durumun biraz ailenle ilişkilerinle alakalı gibi görünüyor. zannediyorum kendi kararlarını kendin veren bir insan değilsindir ve yaptığın her işte ailenin desteği ve onayına ihtiyacın vardır diye düşünüyorum. böyle bir adım da senin için ailenden bir nevi kopmak ve bireyselleşmek anlamı taşıdığı için, farkında olmadığın şekilde bir türlü kendini veremiyor ve işe b aşlayamıyorsun gibi görünüyor. yani aslında sorun işle ilgili olmaktan çok genel düzeyde bir değişim gerçekleşmeli diye düşünüyorum. terapi desteği kendini daha iyi tanımanı ve anlamanı dolayısıyla adımlarını bu doğrultuda atmanı sağlayacaktır. hoşçkal

8 Ağustos 2014 11:06