YT
Soru Sahibi
10 Nisan 2022 07:32

Burun tıkanıklığı ve öksürük

Hocam öncelikle hayırlı işler. Annem ben bildim bileli ağzından nefes alır ,burnundan nefes alamaz ve bu uzun yıllardan beri böyle . Kendisine bunun için tedavi olmamız gerektiğini söylediğimde "Birçok KBB gittiğini ve hiçbirinin herhangi bir şey yapmadığını söyledi. Annem sık bir şekilde bu aralar öksürüyor ve kendisine bunun tehlikeli olup olmadığını sorduğumda şu yanıtı alıyorum - oğlum ben burundan nefes alamadığımdan dolayı burnum hiç akmaz ve çok fazla geniz akıntısı olur bundan kaynaklı da balgamı atmak için öksürüyorum. Bu bende hep olur , antibiyotik kullandıktan sonra geçer - dedi hocam. Hasta kendini başkasından iyi tanıdığı düşünen biri olarak size danışmanın daha doğru olacağına karar verdim. Sizin fikriniz nedir.( Ek olarak hocam gece ağzı hep açıktır ,horlamaz. Ayrıca annemde romatizmal akciğer tutulumu şüphesi var ,test verdik bunun için. Buda öldüğün ana sebebi olabilir mi? Görüpte cevaplar iseniz teşekkür ediyorum buradan ,güzel günler dilerim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Müge Özcan
Prof. Dr. Müge Özcan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba. Burundan nefes alamamak, geniz akıntısı olması normal durumlar değil. Hele de akciğer hastalığı olan birinde burundan nefes alamamak, akciğer hastalıpının alevlenmesine neden olabilir, çünkü burundan alınan nefes nemlendirilir ve ısıtılır, halbuki ağızdan alınan hava bu işlemler yapılmadan akciğere gideceği için, akciğerler için zararlıdır. Romatoid artritin kendisi veya kullanılan ilaçlar da burundan nefes alma güçlüğü ve akıntıya neden olabilir. Annenizi tekrar bir KBB uzmanına götürmenizi öneririm. Bana gelirse memnuniyetle elimden geleni yaparım. Geçmiş olsun.

11 Nisan 2022 07:19
YT
Soru Sahibi

Öncelikle KBB görünmeli yoksa akciğer uzmanına mı? Sonuçta daha teşhis konmadı ,test sonuçları cuma günü çıkacak hocam.ayrıca size danışmak istediğim bir konu daha var hocam. Kendimle alakalı, boğazımdaki lenf bezleri büyüdü ve öyle kaldılar, elimde tutabiliyor ve büyüklüklerini algılıyabiliyorum. Hangi bölme gitmeliyim?

11 Nisan 2022 11:18
Prof. Dr. Müge Özcan
Prof. Dr. Müge Özcan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle KBB bölümüne gitmelisiniz. Geçmiş olsun.

12 Nisan 2022 16:07
Prof. Dr. Müge Özcan
Prof. Dr. Müge Özcan Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Yazar toplam 137 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
BT (PARANAZAL SINÜS) RAPORU Prof. Dr. Müge Özcan
Lenfoid Doku Prof. Dr. Müge Özcan
Kulakta basınç olması Prof. Dr. Müge Özcan
Burun tıkanıklığı ve öksürük Prof. Dr. Müge Özcan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Ali Yaman Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Uzm. Dr. Neslihan Sarı Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Ali Ölmez Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Ruslan Hummatov Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. İsmail Çevik Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Facebook Twitter Instagram Youtube