TO
Soru Sahibi
6 Aralık 2020 06:31

Burun içi konka şişmesi

Merhabalar, benim sorum soğuk algınlığı sırasında oluşan ve daha sonra geçmeyen burun içi eti (Konka) şişmesi hakkında olacak. Hayatımda başıma ilk defa 3 ay önce yakalandığım soğuk algınlığından sonra geldi ve 1 ay boyunca sol burnum tamamen kapalı bir şekilde geçirmiştim. Bu süre içerisinde burun içi spreyi kullandım ve yaklaşık 1 ay sonra bir hapşırık sonrasında burnumdan aşırı bir sıvı çıktı (içeride oluşan şişliğin patlaması olduğunu düşünüyorum) ve ardından geçen süre sonrasında burnumda rahatlama hissettim ve uyku düzenim düzeldi. Maalesef şu an tekrar soğuk algınlığı geçiriyorum ve sol burnumun içim tekrar şişti. Tekrardan uyku düzenimin bozulmasını istemiyorum. Bana önereceğiniz tedavi yöntemine çok ihtiyacım var. Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Haluk Yavuz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Şikayetlerinizin allerjik olma ihtimali yüksek. Ancak muayene edip görmeden tam doğru tanı koymak zor. Allerjik ise ilaçtedavisinden fayda görürsünüz. Geçmilş olsun

6 Aralık 2020 12:26