SA
Soru Sahibi
12 Ekim 2019 04:40

Burnumda Kemer oluştu

Merhaba , yaklaşık 10 gün önce burnumu dalgınlıktan dolayı cama çarptım. Burun kemiklerim dıştan kanadı ve burnumda hafif kemer oluştu. Buz tedavisi uyguladım ve ödemi azalttım. Fakat hala ufak bir kemer var burnumda ve hafif bir iz. Acil servise gittim doktor hafif bir çatlat olduğunu kbb uzmanına gitmek gerektiğini söyledi. Kbb den sıra aldım fakat size sormak istiyorum. Bu kemer nedir şişlik midir çatlaktan ötürümüdür ? Burnumda iz kalır mı? İyi çalışmalar...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Oğuz Öğretmenoğlu
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Yumuşak doku incinmesi şişlik yapabilir zaman içinde(haftalar) gerileyecektir. Kemik etkilendi ise kalıcı olabilir. İzin ne kadar geçeçeği ise oluşan yaralanma derecesine bağlıdır ve iyileşme donucu beklenmelidir. Geçmiş olsun.

14 Ekim 2019 09:59