KG
Soru Sahibi
4 Mart 2010 19:14

Bugun cektirdigim Skrotal Doppler US de Bileteral testis boyutlari ve ekoj

Bugun cektirdigim Skrotal Doppler US de Bileteral testis boyutlari ve ekojeniteleri normal konturlari muntazamdir Bileteral epidim boyutlari ekolari tabidir Sag caput epidiminde 6 mm.v e 3 mm capinda kistik lezyonlar izlendi (spermatosel?) Skrotal kavitelerde serbest sivi fizyolojik miktardadir Sol PL. Pampiniformis ven caplari: SS: 2,5mm ve VLSV manevrasi ile bir sure sonra duran reflu akim izlendi Sag PL. Pampiniformis ven caplari; SS: 2.5 mm VLSV manevrasi : 2.8 mm olculmustur Valsalva Manevrasi ile bir sure sonra duran reflu akim izlendi SONUC: Sag caput epidiminde 6 mm.v e 3 mm capinda kistik lezyonlar izlendi (spermatosel? ) Bilateral grade 1 stop tip varikosel Hocam bu sonuca gore bende varikosel var mi? Varsa ameliyat olmalimiyim ve ameliyat sonucunda hiz ve morfoloji sorunum cozulur mu? Yasim 38. sperm sayim ml de 19 milyon total motilite 32 ileri hizli 0, yavas ileri 19 yerinde har. 13, hareketsiz 68 ve morfoloji 0 . ileri hizli ve morfolojiyi nasil duzeltiriz? Saygilar

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)

infertilite drumunda varikosel grade ne bakılmaz amelıyatın faydası olur ancak oyle sanıldığı gibi tüm sorunlar çözulmez ancak ilaç tedavısı eklenerek daha ıyı sonuc alman munkun . karar senın sevgiler.

5 Mart 2010 10:23
KG
Soru Sahibi

Hocam peki nerede ameliyat olabilirim? Nasil bir ilac tedavisi uygulanabilir bana?

5 Mart 2010 10:24

bu amelıyat oyle beceri gerektırecek bır amelıyat degil . bulundugun yerdekı bir urolog bu amelıyatı gayet ıyı bır sekılde yapabılır. amelıyatını yapan urolog tedavını düzenler. dr guvenılır bırı olması önemlı sadece buna dıkkat etmenı tavsıye edrım . yoksa fazlaca maddı kayba uğraman mümkündur .sevgiler.

5 Mart 2010 10:31
KG
Soru Sahibi

Hocam soylediginiz gibi guvenilir bir doktor bulamadim. Gittigim ilk doktor 8 bin tl istedi ve hicbir aciklama bile yapmadi. Sikayet gibi algilanmasin ama gittigim hicbir doktor aciklama yapmiyor. Arkaradan Kaan aydos hoca var ama oda cok uzak nasil gideyim. Istanbulda beni yonlendirebileceginiz tanidiginiz bir doktor varsa lutfen yardimci olun

5 Mart 2010 10:38

ya bak kardesım ne bu yaa 8 bın tl resmen soygun .sosyal güvencen varsa devlet hastaelerıne para ödemessın ama yok özelde olsun diyosan 500tl ile gayet güel amelıyatını olursun.hakkını ara çakallardan koru kendini.

9 Mart 2010 16:51
Op. Dr. Osman Zeki Sandıkçı
Op. Dr. Osman Zeki Sandıkçı Üroloji

Yazar toplam 29 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube