ly
Soru Sahibi
16 Kasım 2019 13:16

Boyunda sislik

Merhaba hocam daha once de size yazmistim. Boynumdaki sislik yavasla inmisti ama yeniden cikti. Bu sefer daha buyuk ve basinc hissi yapiyor. Aylardir dis iltihabi cekiyorum o sebep olmus olabilir mi? Bi klinige gittim ve doktor kanimda enfeksiyon gordugunu soyledi. Augmentin yazip yolladilar ama sislik inmisti doktora gittigim sirada. Bi devlet hastanesine gitmek istiyorum ama randevu uzun suruyor. Acil bi seyse ozele gidecegim. https://www.doktorsitesi.com/benimsorularim/detay/*** *** **

1 cevap
Cevaplar (1)

Boyun ultrasonu çekilirse teşhise yardımcı olur. Özellikle reaktif lenf nodu görülürse diş iltihabına bağlı olabilir. Augmentinle azalması da iltihabı bir durumu düşündürür. Ancak ihmal etmemek lâzım. Mutlaka ultrason çekilmeli. Geçmiş olsun

16 Kasım 2019 22:37