7Z
Soru Sahibi
22 Haziran 2019 01:47

Boyunda garip ses

Hocam merhabalar. Son bir kaç aydır boynumda tarif etmekte güçlük çektiğim bir sıkıntı var. Şöyle ki; boynumu hafif arkaya yaslayarak hızlı bir şekilde sağa ve sola çevirdiğimde tam olarak ensemin hafif sağ tarafında yalnızca benim duyabileceğim bir tür kıtlama benzeri bir ses geliyor. Tıpkı boyun kıtlatma sesi gibi. Bu ses bazen normal bir şekilde başımı çevirdiğimde de geliyor. Ses ile birlikte tıpkı damar damar üstüne atması gibi bir his oluşuyor. Elimle boynumu kontrol ettiğimde herhangi bir şişliğe vb. rastlamıyorum. Dışarıdan bakıldığında da bir tür şişlik vb. görülmüyor fakat fark ettiğim garip bir şey var. Ensemin sol tarafı (yani sesin geldiği yer) sağ tarafa göre daha kalın ve hafif şiş gibi. Yani elime bir yuvarlak veya oval tarzda şişlik gelmiyor fakat oradaki kas yapısı sağ tarafa göre daha şiş gibi duruyor, açıkçası bunu tam olarak nasıl tarif edebilirim bilemiyorum. Boynumu hafif arkaya yasladığımda ve elimle sol tarafa, yani diğer tarafa göre daha şiş olan yere bastırarak kafamı çevirdiğimde sesi duymuyorum. Sizce bu sesin sebebi ne olabilir? Beni biraz aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi günler diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Murat Atabey
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun öncelikle anlattığınız şikayetler birçok bölümü ilgilendiren şikayetler olabilir.gerekli tetkiklerle ve muıayene ile desteklenmeli

22 Haziran 2019 09:00