AA
Soru Sahibi
22 Nisan 2021 11:51

Boyun fıtığı

Hocam boyun mr sonucumu değerlendirir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden. Servikal lordoz düzleşmiştir. Vertebraların korpus yükseklikleri, kortikal ve medüller sinyal kayıtları normaldir. C2 - C3 vertebra korpusları ve posterior elemanları füzyone görünümdedir. : C3-4 İntervertebral diskte santral posterior bulging mevcuttur. Bu düzeyde anterior BOS kolonunda daralma izlenmektedir C4-5 C5-6 ve C6-7 İntervertebral diskte jeneralize bulging mevcuttur. Bu düzeyde anterior BOS kolonunda minimal daralma izlenmektedir Diğer disk aralıkları normal sınırlarda değerlendirilmiştir. Dural kese orta hatta ve normal konfigürasyondadır. Nöral resesler normal genişlikte olup, ön-arka sinir köklerine ait sinyal kayıtları doğaldır. Servikal medülla spinalisin kalibrasyonu ve sinyali doğaldır. Servikal adele planları doğal olup paravertebral alanlarda patolojik sinyal kaydı mevcut değildir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kamil Özen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Boyun fıtığı başlangıcı mevcut, fizik tedavi görmenizi öneririm

22 Nisan 2021 12:10