24 Şubat 2013 15:04

BOYUN FITIĞI

Hocam sol kolda ağrı ve işaret parmağında uyuşma vardı.fizik gördüm ağrım geçti fakat uyuşma geçmedi.visco yastık kullanmaya başladım.bu seferde sağa doğru boynumda ağrı olmaya başladı.Yastıktanmıdır.Bu uyuşma geçermi.MR RAPORU.Servikallardoz düzleşme.Kraniyoservikal bileşke normal lokalizasyondadır. C3-C4 düzeyi nde disk ve nöral foramen genişlikleri doğaldır. Spinal korda ve sinir köklerine bası saptanmadı. C4-C5 düzeyinde disk ve nöral foramen genişlikleri doğaldır. Spinal korda ve sinir köklerine bası saptanmadı. C5-C6 düzeyinde diffüz bulginge ilaveten sağ posterosantral yerleşimli disk protrüzyonu mevcut olup anterior subaraknoid mesafesi obliteredir. Spinal korda temas izlenmektedir. Sinir köklerine bası saptanmadı. C6-C7 düzeyinde diffüz bulginge ilaveten sol posterior santrolateral yerleşimli sol nöral foramen girişine uzanım gösteren disk protrüzyonu mevcut olup bu düzeyde minimal osteofitlere sekonder sol nöral foramen girişinde komşu sinir köküne irritsyon mevcuttur

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Karaoğlan
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Norolojik muayenenizi yapmaliyiz. Guc kaybi ile birlikte ise operasyon gerekebilir. Gecmis olsun.

24 Şubat 2013 15:14