KS
Soru Sahibi
26 Temmuz 2019 18:30

Boyun ağrısı

Hocam ben 3 gün önce servikal MR cekildim.MR'mda Bulginge sekonder anterior subaraknoid mesafesi daralmıştır yazıyor ve boynum sürekli ağrıyor rahatsız ediyor beni.Önemli birşeymi beni aydınlatırsanız sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Halil İbrahim Süner
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Merhaba Sebiha hanım; Görünüşte çok büyük olmayan bir boyun fıtığınızın olduğu yazıyor.. Bu da boyun ağrısı yapar ve eğer küçük ise tedavi fizik tedavi, ilaç tedavisi ve egzersizdir. Ancak unutmayın ki MR görüntülerini beyin ve sinir cerrahisi uzman hekiminin görmesi ve sizi muayene etmesi gerekiyor. Tedaviye böyle karar verebiliriz. Geçmiş olsun.

28 Temmuz 2019 11:30
KS
Soru Sahibi

Peki hocam doktora gittiğimde bana parafon ve aseket ilaçlarını yazdı.Yan etki yaparmı etkili bir ilaçmıdır acaba.Çünkü ağrılarım daha da fazlalaştı.

31 Temmuz 2019 11:12
Doç. Dr. Halil İbrahim Süner
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Değerli Sebiha Hanım; İlaç yan etkileri kişiden kişiye göre değişir. Buna buradan karar vermek çok zor. Bence en doğrusu hekiminize başvurmanız. Eğer isterseniz, ben de değerlendirebilirim. Geçmiş olsun.

31 Temmuz 2019 14:27