KS
Soru Sahibi
21 Nisan 2021 09:34

Boyun ağrısı ve kol uyuşması

TEKNİKAksiyel Planda 4 mm kesit kalınlığında T2* Ağırlıklı Sagittal Planda 4 mm kesit kalınlığında T2 Ağırlıklı Aksiyel Planda 4 mm kesit kalınlığında T1 Ağırlıklı alınmıştır.BULGULARSAYIN MESLEKTAŞIM;Hastanızın SERVİKAL SPİNAL MR İNCELEMESİ?nde;Servikal lordoz düzleşmiştir.Vertebrakorpusyüksekliklerivekortikomedülllersinyaldağılımlarınormaldir.İntervertebral disklerde dejenerasyona sekonder sinyal intensite kaybı mevcuttur. C3-4, C4-5 disklerinde anterior subaraknoid mesafeyi silen diffüz bulging izlenmektedir. C5-6 diskinde anterior subaraknoid mesafeyi silen spinal kordda şüpheli teması izlenen diffüz bulging mevcuttur. Bilateral nöral foramen girimi daralmıştır. C6-7 diskinde anterior subaraknoid mesafeyi silen diffüz bulging mevcuttur. Diğer düzeylerde medulla spinalis ve kök basısına neden olabilecek disk protrüzyonu saptanmamıştır.Serebellar tonsiller foramen magnuma yaklaşık 2 mm foramen magnumdan kaudale uzanım göstermektedir. Klinik korele değerlendirilmesi önerilir. Medullaspinalis ortahatta-normalkalınlıktavedoğalsinyalyoğunluğundadır. *Raporda tanımlanan bulguların klinik ile birlikte değerlendirilmesi önerilir. Saygılarımızla,

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

SELAMLAR, BU RAPORA GÖRE EN KISA SÜREDE SİZE MİKROCERRAHİ OPERASYONU ÖNERİYORUM. GELİN, NE GEREKİRSE YAPALIM.

21 Nisan 2021 10:57