YM
Soru Sahibi
6 Ekim 2015 19:46

böbrek üstü bezleri

hocam merhaba ben 31 yaşında bir bayanım.1 yıldır geçmeyen çarpıntı var,göğüs ağrısı var.İstemsiz titremeler oluyor,Rahatsızlandığım zamanlarda;günün bazı saatlerinde ve büyük abdest geldiğinde yüzümde kızarma oluyor,vücudumunda hafif kızarıklıklar kaşıntılar oluyor ve gözlerimin önünde benekli benekli siyahlıklar oluşuyor özellikle gözüme çok aydınlık vurduğunda göz kenarlarımdan kırmızı yeşil renkler görüyorum,göz doktoru hiçbir şey yok dedi.kardiyologlar kalbimde hiçbir şey olmadığını söyledi ama elektrofizyoloji doktoru feokromasitoma olabilir dedi ve 24 saatlik idrar testi istedi ben beloc ilacı kullandığım için bu test yapılamadı bu ilacıda bırakmama imkan yok çarpıntılar çok fazla yükseliyor ve hastanelik oluyorum.yapılan kan testlerinde ATCH,sodyum,potasyum,kreatinin ve diğer tüm tahliller normal çıkıyor.sizce böbrek üstü bezlerde bi sorun olabilirmi?Ya da böbrek üstü bezlere 24 saatlik idrar testi dışında başka şekilde bakılması mümkün değilmidir?çok teşekkür ederim..iyi günler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İrfan Berber
Dahiliye - İç Hastalıkları

MERHABA MERYEM HANIM , BÖBREKÜSTÜ BEZLERİ İÇİN 24 SAATLİK İDRAR TESTİNE İHTİYACINIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. MAALESEF BU TEST BÖBREKÜSTÜ BEZİ İÇİN EN KOLAY TESTTİR VE YAPILMALIDIR. KARDİYOLOĞUNUZ İLACINIZI BAŞKA BİR ÇARPINTI İLACI İLE GEÇİCİ BİR SÜRE DEĞİŞTİREBİLİR VE AYNI ZAMANDA TEST İÇİN GEREKLİ DİYETİ YAPIP TESTİNİZİ YAPTIRABİLİRSİNİZ. GEÇMİŞ OLSUN

9 Ekim 2015 11:46
Uzm. Dr. İrfan Berber
Dahiliye - İç Hastalıkları

MERHABA MERYEM HANIM , BÖBREKÜSTÜ BEZLERİ İÇİN 24 SAATLİK İDRAR TESTİNE İHTİYACINIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. MAALESEF BU TEST BÖBREKÜSTÜ BEZİ İÇİN EN KOLAY TESTTİR VE YAPILMALIDIR. KARDİYOLOĞUNUZ İLACINIZI BAŞKA BİR ÇARPINTI İLACI İLE GEÇİCİ BİR SÜRE DEĞİŞTİREBİLİR VE AYNI ZAMANDA TEST İÇİN GEREKLİ DİYETİ YAPIP TESTİNİZİ YAPTIRABİLİRSİNİZ. GEÇMİŞ OLSUN

9 Ekim 2015 11:47