7 Aralık 2018 10:44

BİYOPSİ SONUCU

MERHABA HOCAM, BİYOPSİ SONUCU TANI :1-KRONİK ATROFİK GASTRİT, MİDE; ANTRUM ENDOSKOPİK BİYOPSİ, ETYOLOJİ H.PYLORİ HELİKOBAKTER PYLORİ:+/+++ AKTİVİTE:-/+++ KRONİSİTE:+/+++ ATROFİ:++/+++ İNTESTİNAL METAPLAZİ:-/+++ 2-HİPERPLASTİK POLİP, KORPUS, MİDE, ENDOSKOPİK BİYOPSİ BİYOPSİ SONUÇLARIM BU ŞEKİLDE GELDİ AÇIKLAMA YAPABİLİRMİSİNİZ .DOKTORUM SUAN İÇİN KORKULACAK BİR DURUM OLMADIĞINI BEZENİN İYİ HUYLU OLDUĞUNU İLAÇ TEDAVİSİ UYGULAMAMIZ GEREKTİĞİNİ VE 2 YILDA BİR ENDOSKOPİ YAPILARAK POLİPLERE BAKILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.İLAÇ OLARAKTA ANTEPSİN 1G/5 ML SÜSPANSİYON VERDİ.AMA BU ŞURUP DAHA ÇOK ŞİŞKİNLİK YAPIYOR VE HAZIMSIZLIK YAPIYOR. SİZCE KORKULMASI GEREKEN BİR DURUM VE ARAŞTIRILMASI GEREKİYORMU GÖRÜŞLERİNİZ BENİM İÇİN DEĞERLİ HOCAM İYİ GÜNLER

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Fatih Çiftçi
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

merhabalar geçmiş olsun öncelikle; takipte kalmanızda fayda var. birkaç yönden bu durum önemli.Tedirgin olmayın ekin ihmal de etmeyiniz.

23 Aralık 2018 23:03