DN
Soru Sahibi
11 Haziran 2021 12:06

biopsi sonucu

simir testimiz iyi çıkmadı aynı zamanda biopsi sonucunuda paylaşıyorum yorumlarsanız sevinirim..... GONDERILEN ****, BIYOPSI ALINMA ****, BIYOPSI KLINIK **** SONUCU - EPITELYAL HÜCRE ANORMALLIGI (ASCH) MATERYAL **** BIYOPSI **** GONDERILEN ****, BIYOPSI ALINMA ****, BIYOPSI KLINIK **** SONUCU - EPITELYAL HÜCRE ANORMALLIGI (ASCH) MATERYAL **** BIYOPSI **** Istem Bilgileri Girilmemis.......... MAKROSKOBIK BULGULAR : 1)Serviks saat 6 **** cc mukoid materya ve 0.1 cm çapinda gri-beyaz renkli doku parçasi.TTA 1K 1L 2)Serviks saat 12 **** cm çapinda gri-beyaz renkli doku parçasi.TTA 1K 1L 01/04/2021 Ö.Y.K TANI : -YÜKSEK DERECELI SKUAMÖZ INTRAEPITELYAL LEZYON ( CIN-II ), serviks saat 6 hizasi, biyopsi - DÜSÜK DERECELI SKUAMÖZ INTRAEPITELIAL LEZYON, (CIN-I), serviks saat 12 hizasi, biyopsi YORUM: Yapilan immunohistokimyasal boyalar : ki;67,p63,p16............ KLİNİK BULGULARI GONDERILEN ****, KÜRETAJ/BIYOPSI ALINMA ****, KÜRETAJ/BIYOPSI KLINIK **** SONUCU - TANI: EPITELYAL HÜCRE ANORMALLIGI (ASCH) MATERYAL **** BIYOPSI **** MAKROSKOBIK BULGULAR : Ecc kayitli materyal: Yaklasik 0.1 cc hacimde kürete materyal.TTA 1K 1L 01/04/2021 Ö.Y.K TANI : MUKUS,endoservikal küretaj

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Selahattin Kumru
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Cok gecmis olsun.Buradan anlasıldıgı kadarıyla mudahale edilmesi gerekeb bir durumunuz var. Mutlaka üniversite hastanesi ya da birikimine guvendıgınız bır kadın hast ve dgum uzmanına ve bır an once gıtmenızı onerırım. cok gecmıs olsun.

25 Haziran 2021 16:57