KS
Soru Sahibi
22 Mayıs 2020 00:23

Beyinde kitle

Hocam ben yaklaşık 1 yıl önce servikal MR'ı çekildim.MR'da Bulginge sekonder anterior subaraknoid mesafesi daralmıştır yazıyor.Doktor önemli değil dedi ama git gide boyun ağrım artıyor.kulak arkamda bi ağrı var.Aynı zamanda benden beyin MR da istedi beyin MR mda sağ serebeller hemisfer komşuluğunda yaklasik 14x16mm boyutta araknoid kist ile uyumlu oldugu düşünülen kist mevcuttur dendi.Önemli degilmis o kadar ama aklımda kaldı yinede.Bunun boyun ağrımla alakası var mı bide yinede her yıl MR cektirmen lazim dedi.1 yıl olcak bide suan salgından dolayı hastanelere gidilmiyo ne yapmam lazım hocam beni aydınlatırsanız sevinirim.Panik atakta oldugu icin doktor onemli degil dese bile aklımda takıyorum.Şimdiden teşekkürler🙂

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Candan Hundemir
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Kist onemli degil. Salgin hafifleyince kontrol beyin emari cekilirsiniz. Bu kist hic bir sikayete yol acmaz.

22 Mayıs 2020 01:23