em
Soru Sahibi
14 Nisan 2020 06:08

Beyin Tümörü

Merhabalar. Yaşım 31 ve ağır sanayide çalışıyorum. Kusma şikayeti ve kusma ile birlikte idrarımı yapmam ve de acilde serum yedikten sonra bir iki günlük vücutta güç kaybı hissetmemden ötürü şüphelerimi gidermek adına nörolojiye başvurdum. Nöroloji doktoronun isteği üzerine MR çekildi. Çekilen MRda 33x31mm çapında kitle tespit edilmiş ve ilaçlı MR çekilmiştir. İlaçlı MR sonucunda; 1-) Sentrum semiovale düzeyinde solda frontoparietalde yaklaşık 33x31mm boyutunda kitle ve çevresinde minimal vazojenik ödem alanı mevcuttur. Kontrastlı kranial MRG ile değerlendirme önerilir. 2-) Her iki maksiller sinüste retansiyon kistleri izlenmektedir. 3-) IVKM sonrası solda tarif edilen lezyonda belirgin kontastlanma izlenmemiştir. (DNET? düşük gradeli tm?)---- sonucu ile beyin cerrahına sevk etmiştir. inceleyen beyin cerrahı bir an önce ameliyatı yapalım kolay yerde kist dedi. sizce bu iyi huylu bir tümörmüdür. beni aydınlatırsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Tümörün ilaç tutmaması düşük evrede olduğunu gösteriri.Aynı zamanda beyin cerrahlarının müdahale edebileceği edemeyeceği kitleler mevcut. Eğer kitle müdahale edilebilir bir yerdeyse büyüme eğiliminde bir tümörse ve bundan yarar görecekseniz neden olmasın yaşınız gençken olmanız sizin için daha iyi olur. Geçmiş olsun

14 Nisan 2020 14:37