NO
Soru Sahibi
18 Ağustos 2020 21:05

Beyin mr mastoid

Hocan beyin mrg sonucunda bütün sonuçlar normal doğal olmakla beraber bu kısımı sanırım kbb uzmanları anca yorumlayabiliyor. Burada anlatılmak istenen nedir acaba iyi günler. Nazal septom hafif sağa deviyedir. Her iki maksüller sinüste sağda biraz daha belirgin retansiyon kistleri izlenmiştir. Her iki mastoid selüllerde solda biraz daha belirgin hafif derecede gelişmiş sekresyon artılı lehine şüpheli dinyal değişiklikleri izlenmiştir. Her iki mastoid selüllerde belirgin bir mastoiditis lehine bulguya rastlanmamıştır.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Tahir Akdeniz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim. Size yardımcı olabilmem için şikayetinizi ve ne zamandan beri şikayetçi olduğunuzu yazmalısınız.

24 Ağustos 2020 11:08
NO
Soru Sahibi

Hocam estağfirullah benim şikayetim aslında nörolojikti muayene oldum nöroloji uzmanım istemişti ben mrg raporunu ise özel bir radyoloji merkezinden aldım. Yani özellikle kbb için olunmuş bir mrg değildi sadece bu çıkan sonucun Kulak burun boğaz uzmanlık alanına girdiğinden ne anlam ifade ettiğini merak etmiştim.

25 Ağustos 2020 13:36
Op. Dr. Tahir Akdeniz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Sadece burun orta duvarınızda bir eğrilik söz konusu(kistler önemli değil).Eğer gece ağzı açık uyuyor veya gündüz burun tıkanıklığı yaşıyorsanız ameliyat(Septoplasti) gerekebilir.Mutlaka KBB uzmanına burun muayenenizi olmalısınız.

25 Ağustos 2020 18:19