kk
Soru Sahibi
28 Ocak 2020 09:33

BetaHCG fazla yükseliyor

Merhaba, *** *** ** tarihinde regl olmam gerekirken betaHCG testi yaptırdım ve değer 109 çıktı, yani pozitif. sonrasında 2 günde bir tekrar kan verdim, *** *** ** de B-HCG 254 ve *** *** **'de değer 1824... bu değer çok mu fazla artış göstermiş? daha önce B-HCG yükselmediği için 5. haftada düşük yapmıştım... Kadın Doğum Doktor randevusunu da ancak bir hafta sonraya alabildim, bir sorun var mıdır? endişeliyim... lütfen yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Meriç Karacan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Artış biraz hızlı olmuş. Farklı laboratuar kitleri buna neden olmuş olabilir. Ultrason kontrolu ile yakından izlenmenizi öneririrm.

24 Şubat 2020 10:37