S
Soru Sahibi
5 Eylül 2007 10:28

ben yeni evli bir bayanım. ilk gecede kanamam aşırı geldi. üç gün boyunca a

ben yeni evli bir bayanım. ilk gecede kanamam aşırı geldi. üç gün boyunca azda olsa kanama devam etti doktora gittim. doktor kızlık zarının zorlama nedeni ile olması gerekenden biraz fazla kanadığını dikişe gerek olmadığını yinede kanama devam ederse dikiş için gelmem gerektiğini söyledi. eşim ilişki sırasında biraz boşaldığı için ve çocuk istemediğimiz için ertesi gün hapı olan norlevo kullandım. sormak istediğim şey bu ilaç ne kadar etkili. gebe kalmamak için başka neler yapılabilinir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İlker Günyeli
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İLACIN BAŞARISI % 97 LER CİVARINDADIR. ÖNCELİKLE BU TÜR İLAÇLARI ALMADAN ÖNCE BİZE DANIŞSAYDINIZ İLACI KULLANMANIZA GEREK KALMAYABİLİRDİ. öNCELİKLE ADETİN İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN 1 HAFTA VE ADET OLMADAN ÖNCEKİ 1 HAFTADA GEBE KALABİLMENİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

5 Eylül 2007 14:24