DS
Soru Sahibi
21 Eylül 2008 13:06

BEN SAFİYE DAMAR 3 HİDROSEFALİ İKİSİ ERKEK BİRİ KIZ İDİ.UZAKTAN BİR AKRABA

BEN SAFİYE DAMAR 3 HİDROSEFALİ İKİSİ ERKEK BİRİ KIZ İDİ.UZAKTAN BİR AKRABALIK VAR.ÜÇÜNCÜ KUŞAK YANİ.BEBEKLERİMİ GENETİK UZMANI GÖRDÜ.AMNİYO SIVISINA.KROMOZOMLARA BAKILDI FAKAT HİÇ BİR SEBEP BULUNAMADI.ANKARAYADA GELDİK OPR.DR.NURİ DANIŞMAN,İSTANBULDA PRF D HAYRİ ERMİŞ HOCA,CAPA TIP FAKÜLTESİNDE 2 DÜZEYde DE OPR İBRAHİM KALELİ OĞLU VE BÖLÜM HOCALARI DA GÖRDÜ FAKAT HİÇBİR SEBEP BULUNAMADI ŞANSA BAGLIYORLAR.SİZİ OP.DR.AHMET IŞIKTAN ÖNERDİ.BİZE yardımcı OLUN.ne yapabiliriz?seyit_da27@hotmailcom

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Melih Atahan Güven
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Olayın hem kız hem de erkek cinsiyetini tutması x'e bağlı (yani cinsiyet tutan) olamyan bir durumu işaret ediyor. Bebeklerinizi hangi genetik uzmanı gördü? bebekte başka anomali varmıydı (özellikle kalp anomalisi)? ek bir anomali varlığı olmalı!!! Bebeklere otopsi yapıldı mı? Bu olay şansa bağlanacak bir durum değildir. Aynı şey 3 kez şanşşa oluşmaz!!! Gebe kaldığınızda mutlaka 3 ayı geçmeden 11-12. haftada göreyim sizi, geçmiş olsun. E mailim: melihatahanguven@yahoo.com

21 Eylül 2008 21:04
DS
Soru Sahibi

merhaba hocam ben safiye damar bebeğin resimlerini ve genetik sonucları istemiştiniz.sonucları faks lasak olurmu ayrıca biz ankara ya gelmeyi düşünüyoruz hamile kalıp mı geleyim yoksa hamile kalmadan öncemi geleyim ilglendiğiniz icin teşekkür ederim .....faks numaranızı nda alabilirmi yiz?

3 Ekim 2008 16:08
Prof. Dr. Melih Atahan Güven
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Faks: *** *** ** 24. Cebinizi faks üzerine yazın ben müsait olunca sizi ararım. Hamile kalmadan gelebilirseniz (elinizdeki yapılan tüm tetkikler ile) mükemmel olur. Geçmiş olsun.

5 Ekim 2008 13:26