AS
Soru Sahibi
22 Haziran 2011 13:14

ben 35 yaşındayım üst çenem alt çeneme göre daha üstte ve on bir kaç sene i

ben 35 yaşındayım üst çenem alt çeneme göre daha üstte ve on bir kaç sene içinde gittikçe gülerken üst çenemde damaklarım çok çirkin bir şekilde görülmeye başladı.bu görüntü beni rahatsız ediyor ne yapabilirirm ne yapılabilir bu görüntüden kurtulabilirmiyim acaba teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Serkal Arman
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Sevinç Hanım merhaba, Bahsettiğiniz şikayetiniz bizim gummy smile yani dişeti gülümsemesi olarak adlandırdığımız bir sorun. Bununla birlikte sanırım ön tarafta açık bir kapanışınız var yani ön bölgede üst dişler alt dişlere değmiyor. Tedavisi icin en iyi yöntem ortognatik cerrahi olacaktır. Ancak bu yöntem ciddi bir cerrahi girişim gerektirmektedir. Diğer bir alternatif ise bizim kuron boyu uzatma olarak adlandırdığımız yani dişetlerinizin kesilerek diş boyuzun arttırılması işlemidir. Şiddetli olmayan vakalarda iyi sonuçlar verebilmektedir. Sizin için en doğru olanı dişlerinizi direkt olarak muayene edecek olan doktor söyleyecektir. Saygılarımla...

23 Haziran 2011 15:35