TN
Soru Sahibi
7 Mayıs 2013 12:56

Bel Mr.

Merhaba hocam 2007 yılında size bel fıtığından ameliyat oldum. 2 hafta önce yine belimden kilitlendim yine bel ağrılarım var çektirmiş olduğum mr sonucunda L1-2 haricinde tüm lomber intervertebral disk mesefelerinde dejenerasyona sekonder sinyal kayıpları mevcuttur. L5-S1 intervertebral disk mesafesinde santral-sol paramedian protrüde herniasyon izlenmekte olup sol S1 sinir kökü tekal kese çıkımında hafif bası altındadır. çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allaha emanet olun.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sedat DALBAYRAK
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Film raporları üzerinden konuşmak doğru bir yaklaşım değil. Sizi dinleyen, muayene eden hekimin verdiği karar önemli. Ameliyat olduğunuz seviye neresi, filmde görülen nedir, buna ait bir klinik bulgu var mı, yakınmalarınız filmlerle uyumlu mu? .... birçok soru var. Sonuç: Muayene etmeden ve filmleri bizzat görmeden yanıt vermek doğru olmaz.

30 Mayıs 2013 07:31