KS
Soru Sahibi
13 Ağustos 2021 22:45

Bel kırığı

Merhaba hocam, annem 5 gün önce trafik kazası geçirdi. Yaşı 47. T12 L1 L2 L3 L4 vertebra sağ transvers proçesinde fraktür izlenmiş L2 ve L3 vertebradaki fraktürler hafif deplase olduğuna dair sonuç raporu verildi. Şu an çelik korse kullanıyor. Hocam çok ağrıları var ağrıları ne zaman geçer? Bazen yan yatırıyoruz, tuvalet için ayağa kalkmak istiyor bunlar sorun olur mu? Konseyi çıkarıp duş alabilir mi? Bir de korseyi tahmini olarak ne kadar süre takmalı? İlginiz için çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Selamlar, Annenize büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çok ciddi bir durum atlatmış. Sabırlı olmalı ve korseyi çıkartmamalı..

13 Ağustos 2021 23:15