YS
Soru Sahibi
21 Kasım 2020 15:03

Bel fıtığı

Lamber lador hafif duzlesmitir L4 vertebra L5 vertebra üzerinde posteriora hafif listeziktir.disklerde dejenarsasyona sekonder T2 sinyal kayıpları mevcuttur. L4-5 diskinde sag parasantral belirgin protuzyon mevcut olup tekal saka bası gorulmektedir sağ leteral reses obliteredir bu seviden geçen L 5 sipinal Sinir köküne basi mevcuttur. Lomber disk hernisi. Hocam bu konudaki öneriniz ve düşüncenizi alabilirmiyiz. Babam 65 yaş şimdilik akciğer kanseri yenmiş kontrol hastası.bunun için önerinizi göre yönlendirme yapmaya caliscam teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kamil Özen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

MR raporunda hafif bir kaymadan bahsedildiği için istirahat ve fizik tedavi öneririm , geçmiş olsun

21 Kasım 2020 15:49