ÇY
Soru Sahibi
31 Ocak 2021 21:27

Bel fıtığı ameliyatı

Hocam merhabalar ; L5-S1 düzeyinde sol parasantral ekstrüde disk hernisi mevcuttur. Sol lateral reseste daralma mevcut olup, solda kök basısı bulguları mevcuttur. Diske bakan vertebra endplatoda modic tip 2 dejenerasyonla uyumlu sinyal değişikliği mevcuttur. Bel mr sonucum 5 yıllık hasta gecmisim mevcut her sene fizik vb tedaviler gördümncak kapalı ameliyat mikro cerrahi ameliyatlar duydum sizin de fikrinizi alabilir miyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kamil Özen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

MR sonucunuza göre mikrocerrahi ameliyatı yapılabilir gibi görünüyor ancak muayene bulgularınız ve MR görüntülerinizle birlikte değerlendirerek karar vermek gerekir

31 Ocak 2021 21:30