ÇT
Soru Sahibi
29 Eylül 2020 00:50

Bel ağrısı

Lomber lordoz doğaldır. Posterior vertebral hat düzgün ve kesintisiz olarak izlenmektedir. Vertebraların korpus yükseklikleri ve sinyal intensiteleri normaldir. Spinal kanal normal form ve genişliktedir. İntra spinal kitle lezyonu izlenmedi. T12 de insidental hemanjiom mevcuttur. L3-4, L4-5, L5-S1 de diffüz bulging bulguları izlenmiş olup, bilateral nöral foramenler inferiordan daralmıştır. Diğer intervertebral disklerin yükseklikleri ve sinyal intensiteleri normaldir. Disk posterior konturları normal olup, dural kese ve nöral elemanlara bası saptanmadı. Ventral epidural yağlı doku ve nöral foramenler açıktır. Konus medüllaris normal düzeyde ve sinyal intensitesi doğaldır. Paravertebral yumuşak dokulara ait patoloji saptanmadı.L3-4, L4-5, L5-S1 de diffüz bulging bulguları izlenmiş olup, bilateral nöral foramenler inferiordan daralmıştır Hocam nsl değerlendirirsiniz bunu Doktor birşey yok dedi Ama ağrılarım bir türlü dinmiyor. Şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Alper Ergin
Beyin ve Sinir Cerrahisi

merhaba. geçmiş olsun. raporda yazılanlara göre operasyon gerekmiyor. bulgingler var. yani başlangıç düzeyinde fıtıklarınız var. basınç arttığında ağrı yapar. fizik tedavi sizin rahatlamanızı sağlayacaktır.

29 Eylül 2020 15:20