YA
Soru Sahibi
29 Mart 2019 14:57

Bel ağrısı

Hocam merhaba lomber lordoz düzleşmiş hafif skolyoz mevcuttur. Lomber bölgede interverteblar disk mesafeleri daralmıştır ve disklerin sinyal intensitelerinde dejeneratif kayıp mevcuttur. L2-L3 seviyesinde sağ parasantral dar tabanları protrüzyon mevcuttur, Anterior epidural yağ hattı silinmiştir, Dural keseye bası mevcuttur , Lateral resesler daralmıştır L3-L4, L4-L5 seviyelerinde santral dar tabanlı protrüzyon mevcuttur Anterior epidural yağ hattı silinmiştir , Dural keseye bası mevcuttur. Diğer intervertebral disk düzeylerinde belirgin disk bulgingi yada herniasyon bulgusu saptanmamıştır, nöral foramenler açıktır . Belimin alt tarafı ağrıyor Muayenede Bel fıtığı olduğu söylendi Fizik tedaviye de gittim ilaç verdi bel egzersizleri yapıyorum ama geçmiyor Ne yapmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Konuralp İlbay
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Romatizmal bir hastalık olabilir, onun için bir Romatoloji UZMANIna görünün, bazı tetkikler gerekebilir, şayet romatizmal hastalık yoksa bel kaslarınızı güçlendirici egzersizler yapmanız ve ağır işlerde çalışmamanız uygun olur. Geçmiş olsun.

29 Mart 2019 17:13