GM
Soru Sahibi
13 Mart 2012 18:00

bebeklerde kusma

teşekkürler hale hanım sorumu cevapladığınız için.birde bebeğim sık sık kusuyor (4.ayını doldurdu.) özellikle emzirdikten sonra birde oturmak istiyor oturtmaya çalıştığımızda az az kusuyor.nedeni ne olabilir acaba.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hale Yener
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Melis hanım merhaba. Size yardımcı olabildiysem memnun olurum. Bebeklerde ilk 6 ayda bir miktar reflü görülebilir.Beslenme sonrası ağızdan taşar şekilde kusmalar olur ancak bu bebeğin kilo alımını etkilemez. Bebeği az ve sık emzirmek, emzirme sonrası bir süre dik pozisyonda tutmak yararlı olabilir. 6 aydan sonra daha yoğun gıdalarla beslediğinde genellikle kusma azalır. Sağlıklı günler dilerim.

15 Mart 2012 16:25