9 Nisan 2020 10:09

Bebegimin uykusuzluğu

Iyı günler hocam benim 8 aylik bebeğim var dogdugundan beri geceleri uyumadi uyutup yerine koyarim o hemen uyanir saglik ocagina kontrole gitmstim orda uzman doktor vardi ben uyumadini artik dayanamadigimi uykusuzluga deyince oda bana avil sandoz şurup yazdı uyku yapsin diye bunu kullaninca bebegim uyumaya basladi bir zarari olurmu bebegime sadece yatmadan once bir çay kaşığı veriyorum pirinc unuda yediriyorum tok uyusn diye emiyorda bir sıkintisi varmidir hocam cok tesekkur ederim simdiden😊

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Süphan Özyurt
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Merhaba. Avil antihistaminik grubunda bir alerji ilacı. Bu ilaçların uyku. Erdiği bilinir. Siz de bebeğinizde bunu uyku ilacı niyetine kullanıyorsunuz. Kaldı ki 1 yaş altında çok gerekmedikçe biz bu ilaçları kullanmak istemeyiz. Kullansak da uyku etkisi daha az olan daha yeni kuşak ilaçları veririz. Bence bu niyetle kullanmayın.

9 Nisan 2020 10:27