tM
Soru Sahibi
2 Kasım 2021 03:20

Bebeğim uyumuyor

Hocam bebeğim 7,5 aylık. 4. Aydan beri geceleri uyku ve gaz sorunumuz var. Hemen karnı şişiyor. 2 ya da en fazla 3 saatte uyanıyor. İdrar yolu enfeksiyonu atlattık ancak uyku problemi son bulmadı. Karın üstü durmak istemiyor. Aynı zamanda bazen irkilir tarzda titremeler yapıyor. Bazense kafasını iki yana sallıyor. Gaviscon infant kullandığım zamanlar rahatlıyor. Ancak bunu sürekli kullanmak sorun olur mu? Gece uyku sorunu reflü olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Osman GÖNÜLAL
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba, gaviscon ile rahatlama var ve 4 aydan itibaren başlayan bir kusursuzluk durumu varsa sebep muhtemelen Reflü durumudur. Reflu tedavilerinin çocukların belli bir kiloya gelene kadar duzneli kullanılması önerilir.

4 Kasım 2021 10:14