İİ
Soru Sahibi
2 Mayıs 2019 18:24

Bebeğim gaz sancısı

Merhaba iyi günler öncelikle size bişe danışmak istyorum 2,5 aylık kızım var ilk başlarda mama ve anne sütü içiyordu 1 ay olucak mamayo kestim ve anne sütü içmeyw devam edyo bizim gaz sancılarımız çok ben kimyon rezene ısırgan otu bunları içiyorum gaz olmasın sütümden geçmesin diye ama kızımın gazı çok kokulu ve sancısı oldunda çok ağlıyo bir doktora gittimde bana sab vermişti günde 3 defa 5 damla veryorum acaba devam etmem normalmi birde benm bebeğim kakasını yapmakta zorlanyodu şimdi yavaş yavaş alışıyo sizce bir sorun varmı yoksa üşütmüş olabilir ondanmı kokuyo gazı

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Kullandığınız gaz ilacına yanıt verdiyse iyi. Kakad için probiyotik ilave ederdeniz iyi olur.

2 Mayıs 2019 19:00
İİ
Soru Sahibi

Adaçayı yağı(acı elma) bebeklerde kullanımı zararlımıdır

3 Mayıs 2019 23:26
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Kullanmayın. Gaz devam ediyorsa laktoz intoleransı olabilir lactaz içeren ilaç kullanın.

3 Mayıs 2019 23:33
İİ
Soru Sahibi

Merhaba laktozsuz süt içsem fayda görürmüyüm bebekteki gaza birde böle midemi bağırsakmı tam çözemyorum gurultular geliyo normalmi

4 Mayıs 2019 16:29
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

enzim içeren ilacı kullanın, annesütünde laktoz vardır.Laktozsuz süt içmek sorunu çözmez.

5 Mayıs 2019 23:11