DG
Soru Sahibi
20 Ekim 2020 01:02

Baş ağrısı

Merhabalar, öncelikle 39 yaşında Osteogenezis imperfekta hastasıyım. Bunun dışında şuan ki  yaşadığım rahatsızlıktan dolayı size yazıyorum.yaklaşık iki yıldır alerjik astım tanısı konuldu. Tedavi gördüm, görüyorum. Doktorum astımın kontrollu bir şekilde iyiye gittiğini söylüyor. Ben daha fazlasının olduğunu söylediğim de bir kbb uzmanına da gitmem  gektiğini söyledi, gittim. Bütün şikayetlerimi söyledikten sonra. Kıkırdak eğriliği ve burun kemiklerinin dar olduğunu bunun da anatomik bir faktör olduğunu söyleyerek, beni bir burun spreyiyle eve gönderdi. Alerjik astımla birlikte seyreden şikayetler şu yöndeydi.sağ göz çevresi ağrı yanma,şişme morarma. Sürekli grip hali,sağ gözde küçülme.Bazen  enseden başlayan ağrı, bazen alından ve enseden devam eden kasılarak ağrılar, kafada uyuşma salsizlik, ara ara baş dönmesi.akabinde mide  bulantısı, mide yanması . Burun tıkannıklığı, geniz akıntısı. Kulak çınlaması yutkunma zorluğu, ağızda tam tarif edemeyeceğim, belki kan tadı.kbb... Migren  ve sinüzik olmadığını  söyledi. Normal gribal enfeksiyon için gittiğim de ise grip ilaçlarının, balgam sökücü hariç  aldığım ilaçlar nöbet gecirmeme neden oldu. En son gittiğim nöroloji ise bir kutu psikolojik ilaç verip göndermişti. Beni gördüklerin de psikolojik rahatlızlığımın da  olabileceğini sanıyorlar. Haklı olduklarını sanmıyorum.Ben  de bu ağrılar,hekimler de  bu tanılar.Bu kısır döngü,iki yıldır sürüp gitmekte. Ve ben artık hangi  hekime gitmem gerektiğini bilmiyorum. Sizin tanı ve görüşünüz beni çok mutlu edecektir..saygılar..

0
5 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (5)
Prof. Dr. Semih Keskil
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Gülnihal hanım açıkçası ben beyin cerrahıyım, siz bir Nöroloji hocasına danışın bence. Saygılar

20 Ekim 2020 10:38
DG
Soru Sahibi

Aile de daha önce beyin rahatsızlıkları olma sebebiyle size ulaşmak istedim. Sizin öngörünüz önemliydi. Çok teşekkür ederim, saygılar..

24 Ekim 2020 14:40
Prof. Dr. Semih Keskil
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Gülnihal hanım size bir beyin MR çekildi mi efendim?

24 Ekim 2020 18:03
DG
Soru Sahibi

Merhabalar, öncelikle hasta takibiniz, hastalarınızı çok mutlu etmekte... sonsuz teşekkürlerimle. Evet, Nöreloji uzm. Herşeyin normal olduğunu, ancak kafa da  ki kemiklerin kalın olduğunu, rahatsızlıklarımın da  nörolojiyle ilgisinin olmayacağını  belirtmişti... Sizin öngörünüzle  bir kaç nöroloji uzmanıyla daha  görüşme fırsatım oldu. Her hekimin farklı görüşleri oldu. Elbette ki kovid 19 sebebiyle uzaktan görüş,biz hastalar ve siz uzmanlar tarafından oldukca  güç.Koşullar biraz daha normale döndüğün de, araştırma hastanesinden sonuş alabileceğime inanıyorum. Güzel günler diliyorum, saygılar..

25 Ekim 2020 19:26
Prof. Dr. Semih Keskil
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Efendim dilerseniz uygun bir zamanda sekreterimden bir randevu alıp buyurun gelin de sizi detaylı şekilde değerlendirip, yardımcı olabileceğim bir yol var mı bakayım. Saygılar...

25 Ekim 2020 20:06
DG
Soru Sahibi

Bilgi ve görüşlerinizi almayı çok isterdim,ancak ben Rize 'de yaşıyorum.  Salgın ve fiziksel rahatsızlığımı da göz önünde bulundurursak bu aşama da, pek mümkün görünmüyor..Saygılar..

26 Ekim 2020 18:15
Prof. Dr. Semih Keskil
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bol şanslar efendim...

26 Ekim 2020 22:15
DG
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim.Güzel günler dilerim...

27 Ekim 2020 00:16
Prof. Dr. Semih Keskil
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Sağolun...

27 Ekim 2020 16:58
Prof. Dr. Semih Keskil
Prof. Dr. Semih Keskil Beyin ve Sinir Cerrahisi

Yazar toplam 2025 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Beyin ve Sinir Cerrahisi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Doç. Dr. Ezgi Dağ
Doç. Dr. Ezgi Dağ Beyin ve Sinir Cerrahisi
Op. Dr. Osman Dönmez
Op. Dr. Osman Dönmez Beyin ve Sinir Cerrahisi
Op. Dr. Ercan Boşnak
Op. Dr. Ercan Boşnak Beyin ve Sinir Cerrahisi
Op. Dr. Semih Çelik
Op. Dr. Semih Çelik Beyin ve Sinir Cerrahisi
Op. Dr. Ozan Başkurt
Op. Dr. Ozan Başkurt Beyin ve Sinir Cerrahisi
Facebook Twitter Instagram Youtube