GT
Soru Sahibi
22 Kasım 2015 00:45

Barsak Delinmesi

Hocam merhabalar 2 yıl önce babamın mesanesi tümör nedeni ile alındı ürostomi açıldı. 1 ay önce şiddetli karın ağrısı kabızlık şikayeti ile tekrar hastaneye yatırıldı. bağırsaklarda mestazdaz olmadığı söylendi. ancak hastanedeki 13. gününde buz gibi soğuyarak terlemeye başladı genel cerrahi doktorları tekrar BT istedi kalın bağırsakta delik olduğu anlaşıldı. Bağırsağı dışarı alarak ağızlaştırdılar karaciğere doğru yayıldığı tespit edilen tümör baskısı sonucu delinmiş. Ameliyattan 20 gün geçti babam hala yoğun bakımda entübe olup sepsis, colimisiyn denilen bir antibiyotik tedavisi başladılar sabah akşam 10 gün oldu bugün antibiyotik tedavisine bedeni hala buz gibi belden aşağısı ödemli sağ bacak ve ayak özellikle balon gibi şiş.20 gündür de dopamin veriliyor Bu gün doktoru bağırsakta tekrar bir delik oluşmasından şüpheleniyoruz dedi. Kendiliğinde kapanmasını bekleyeceğiz diyor. Kendiliğinden kapanması mümkün mü hocam bu deliğin babam 20 gündür solunum cihazında sadece damardan besleniyor ve KOAH hastası 2.bir ameliyatı kaldırabilir mi?Delik olduğu nasıl nerden anlaşılır ameliyat sonrası herhangi bir tüp diren göremedim ameliyattan çıktığında. Anestezi tüpüyle çıkmıştı ameliyattan 3 gün uyudu.Değerli hoca görüş ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun Baba'nın durumu çok ağır ve kritik görünüyor Doktorlar da ellerinden geleni yapıyorlar. Dua edin ve sabırla bekleyin. Her türlü habere hazırlıklı olun.

22 Kasım 2015 08:14