et
Soru Sahibi
29 Ağustos 2013 16:40

balgamda kıl

kolay gelsin hocam.balgamımda arada bir kıl görüyorum.bu ne olabilir yada neden ileri gelebilir?genzimi temizlerken tükürürken birde bakıyorum ufak bi kıl çıkıyor.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar teşekkür ederim kolay gelsin dileğiniz için.Öncelikle çıkan materyalin kıl olduğuna eminsek bu durum sadece kılın ağzınıza veya boğazınıza dışarıdan kaçtığını göstermekte.Çünkü solunum yolunda sadece burunda ilk 1 cm lik kısım kıl içermektedir.Balgama kıl ya burundan kaçmakta olabilir ya ya uyurken kolunuzdan veya vücudunuzda herhangi bir yerden kopan kılı nefesinize çekmeniz sonucunda görülebilir.Burada dikkat etmek gereken nokta sık akciğer enfeksiyonu geçip geçirmemek.Eğer akciğer enfeksiyonu(zatürre) vs olmuyorsanız korkmayınız.Eğer kıldan başka materyaller de gelmeye başlarsa bir göğüs hastalıkları polikliniğine başvurmanızı öneririm...

1 Eylül 2013 10:22