yF
Soru Sahibi
25 Temmuz 2022 02:04

Bağırsak ve dışkı problemlerk

Merhaba hocam 21 yaşındayım 1 aydır anksiyete ile ugrasiyorum sebebi anksiyetemi bilmiyorum. Sabahları uyandığımda bağırsaklarımda sanki bi fare varmışcasına hareketlilik oluyo genelde pek bi ağrı olmuyor nadiren oluyor onlarda hafif. Dışkılama düzenim fazlasıyle degisti eskiden günde 1 kez iken şuanda 3 bazen 4 bile oluyor. Genel olarak çamur şeklinde dışkılıyorum ve dışkımın rengi biraz açık kahverengide sayılmaz sarıda sayılmaz hardal rengi gibi arada bir renk. Dışkılamadan sonra biraz rahatlasamda tekrar oluyor. Ibs olmuş olabilirmiyim açıkcası zaten stresliyken bide bu olunca dahada strese kapiliyorum.

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

muhtemel ibs ... ama diğer hastalıkları dışlamak için endoskopi kolonskopi gerekir.

25 Temmuz 2022 14:24
yF
Soru Sahibi

Bugün gittim hocam kan tahlili alıp kan fazlalığın var diyerek 1 unite kan aldılar kan değerlerim bu sekilde rakımı yüksek biryerde yaşiyorum ve 5 yıldır sigara kullaniyorum değerlerim normal mi

26 Temmuz 2022 19:17
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

.

31 Temmuz 2022 14:05