BT
Soru Sahibi
9 Eylül 2021 18:56

Bagirsak gurultusu

Hocam Merhabalar; Yasim 23 cinsiyetim Kadin. Hocam bende yaklasik 2 haftadir midemin icinde guruldama (ozellikle sessiz ortamlarda daha cok duyulan ) ve sanki midem cok calisiyormus gibi iceride öğütücü varmış gibi gurul gurul oluyor. Bazen gaz sancim oluyor cok gaz kaciriyorum ve agizimdan da gaz seklinde cikariyorum. Yemeklerden sonra ozellikle artiyor. Acken yanmam ve gurultum minimum oluyor. Dışkım genellikle normal renkte. kan vs yok . Sadece gunde bazen 2 bazen 3 kez parca parca bazen tek seferde dışkılıyorum. Bazen hafif yumuşak pelte şeklinde. Bazen normal geliyor . Renginde herhangi bir degisiklik yok bazen acik kahverengi bazen normal kahverengi oluyor. Ben de kaygi ve temizlik takintisi var hocam . Gun boyunca cok stresli bir yapidayim. Sizce kotu birsey var midir? Kendimi dinlemeli takip etmeli miyim? Tesekkurler hocam. Bir de hocam tatile gitmistim 1 haftaliginda hicbir seyim yoktu ondan oncesinde de sikayetim vardi tatilde kayboldu. Eve ne zaman geldi stres yaptim bir kac gun tekrar patlak verdi. Daha once hic bu kadar diskimi ve bagirsaklarimi takip etmiyordum. Simdi takintili hale geldim. Simdiden tesekkurler hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayri Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Sorunların strese bağlı olabilir,kendini dinlememen için birşeyler yapmalısın;örneğin resim yapabilirsin,güzel sanatlarla ilgili birşeyler yapabilirsin,böyle kafan o işle meşgul olduğu için kendini dinlemezsin.

9 Eylül 2021 19:28