mm
Soru Sahibi
27 Eylül 2020 09:19

Bacak ağrısı

Merhaba.34 yasindayim. Yaklaşık 1 yildir ağırlıklı olarak sağ bacağıma yer değiştiren kasık, uyluk, kalça, kaldır ve bacak dış yanina vuran bir ağri mevcut zaman zaman azalan ve artan. ağrılarım dayanılmaz değil ancak bir ağri mevcut. bazen isirik hissi, bazen batma bazen derinde agri mevcut. Dinlediğim esnada daha belirgin.hareketliyken sorun yok dyebilirim.Hemen hemen gerekli tüm bölümlere göründüm. Dahiliye, ortopedi 3 kez, 2 kez kardiyoloji, 2 kez noroloji, 3 kez fizik tedavi.kan tahlillerim normal cikti. ALS korkusuyla emg cektirdim. Emg sonucumda L5 ve S1 innervasyonlu kaslarda ılımlı düzeyde norojenik mup gözlenmistir diyor.uzman norolog Als olmadığımı söyledi. Daha sonrasında mr çektirdim sonucunda Lomber lordoz konfigurasyonu düzleşmistir dyor.kan degerlerime bakan dahiliye doktoru b12 düzeyimin düşük olduğunu soyledi b12 desteği alıyorum. Yorumunuz nedir. FTR miyaljimin olabilecegini soyledi kuru igneleme yapti ve dewamli hale getirmemem stresten uzak durmami istedi. Sizce baska bir bolüme görünmeli miyim? Teşekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İrfan Koca
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Romatoloji (Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon)

ftr bölümü tarafından takip edilmeniz gerekiyor.

27 Eylül 2020 11:51