KH
Soru Sahibi
21 Temmuz 2012 18:25

bacak ağrısı hakkında

hocam merhaba; bel fıtığı şüphesi ile doktora gittim.birkaç hareket yaptırdı ve bişiey söylemedi..dizlerimin aşağısından itibaren ağrı oldugunu belirttim.diz kapakalrımın arkasında,baldırımda ve ayakalrımda ağrı uyuşma ve yanma var. sağ sol mr ve kan testi aldı. kan testleri normal.dokotruma göstermeden birde size sormak istedim.normal yazan kısımları es geiyorum. sağ diz mr. 1-tibiafemoral eklemde,patellafemoral eklemde minimal effüzyon izlenmektedir. 2-medial menisküs anterior ve posterior hornlarında grade 2 dejenerasyon lehine interameniskal sinyal intense artışı izlenmektedir. 3-lateral menisküs posterior hornunda grade 1 dejenerasyon izlenmektedir..ön çapraz bağ kalınlığı ve sinyal sprain patern ve parsiyel rüptür lehine artmıştır. sol diz mr. 1-tibiafemoral eklemde patellafemoral eklemde effüzyon izlenmektedir. 2-media menisküs anterior ve posteior hırnlarında grade 2 dejenerasyon izlenmektedir 3-lateral menisküs anterior ve posterior hornalrında grade1 dejenerasyon izlenmekte

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sinan Karaoğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

Grade 1 ve 2 dejenerasyonlar yırtık sayılmayan küçük değişikliklerdir. Sanırım iyi bir egzersiz programı ile durumunuz düzelir. Geçmiş olsun.

24 Temmuz 2012 23:00