31 Ekim 2015 00:41

Ayak bileğimde kemik iliği ödemi

Merhaba hocam Ben amatör bir kulüpte futbol oynuyorum. 2buçuk ay önce sezonun ilk antrenmanına çıktım.havadan gelen topa istediğim șekilde vuramadım.ve topa bilekten vurdum.biraz ağrım oldu.2 gün sonra antrenmana yeniden çıktım bu seferde top ayağımın dıșına geldi ve orada antrenmanı bırakmak zorunda kaldım. Doktora gittik mr çektiler ve sonuçta kemik iliği ödemi teșhisi koyuldu.1 aydır fizik tedavi ye gidiyorum hocalarımdan biri koşmamı, eğer koșmassam düzelmeyeceğimi söyledi.diger hocam ise kosmamam gerektiğini, dinlenmem gerektiğini söyledi. 7 gün sonra bitecek tedavim ama hala ağrılarım var ve lig başlayalı 1 buçuk ay oldu. Ne yapmalıyım? Beklemelimiyim hala?bu șekilde futbol oynayabilirim? Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Cavit Meclisi
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

kemik ödemi tedavisi kemiğe göre düzenlenir: en az 6 hafta dinlenme + fizik tedavi ve sonrasında kontrol MR sonrası gerekirse aşamalı olarak spora geri dönüş ya da tedavinin devamı. 2-3 hafta sonra kontrol MR çektirin ve kararınız verin

2 Kasım 2015 11:38