TA
Soru Sahibi
3 Ağustos 2012 15:50

ayak bileği travması

Merhaba,5gün önce merdivenden inerken sol ayağım dışa doğru burkuldu,olayın sıcaklığıyla ilk 1-2 saat acı olmasına rağmen yürümemde problem çıkmadıfakat olaydan yaklaşık 8 saat kadar sonra ayağım şişti,pazar günü olmasından dolayı doktor yoktu acile gittik film çektiler.kırık çıkık yok bağ zedelenmesi dediler ve atel alçı yaptılar.3 gün sonra kontrole gittim doktor baktı bu 3 gün içinde önemli bir kanama olmamış dedi bu yüzden alçıyı çıkardı ve başka birşey takmadı.hafif hafif üstüne basabilirsin ayağının dedi.şmdi ayağımda ilk günkü kadar olmasa bile hafif bi şişlik ve sağ iç kenarda da çürük şeklinde hafif bir morarma var.ayağımı uzatıp dinlendirirken morarma geçiyor sarkıtınca tekrar biraz oluşuyor.benim aklıma takılan ayağa kalkıp yarım saat evin içinde çok rahat yürüyorum üzerinden az zaman geçmiş olmasına rağmen.hafif ağrılar sızılar dışında öyle kıvrandırıcı bir ağrı yok. bu yürümelerim ayaktaki şişlik ve morarma için problem yaratır mı? mr çektirmedi doktor.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sinan Karaoğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

Alçıyı çıkarmak isabetli olmuş. Fonksiyonel rehabilitasyon (ağrı azaldıkça aktivitelerin tedrici olarak arttırılması) daha hızlı iyileşme sağlamaktadır. Doktorunuzun önerilerine devam etmeniz uygun olur. Geçmiş olsun

3 Ağustos 2012 22:52