gg
Soru Sahibi
13 Mart 2018 19:06

ayak bileği çatlağı&ödem

merhaba, ayak bileğim burkulması sonucu mr sonuçları şunlar yardımcı olurmusunuz ? : talus orta bölüm medial korteksinde minimal düzensizlikler ve subkortikal-medüller kemikte yaygın kemik ödemi alanları izlenmektedir.(bone bruıse) ayrıca talusun t,ibial eklem yüzü lateral köşesinde subkortikal kemik ödemi alanları dikkati çekmiştir. deltoid ligaman tibiotalar komponenti anterior yarı liflerinde hafif düzeyli T2 hiperitens sinyal artış odakları mevcuttur. bimalleolar kesimde daha belirgin olmak üzere ayak bileği çevresinde cilt altı yağlı dokuda yaygın ödematöz sinyal intensite değişiklikleri mevcuttur.tibiotalar eklem ve posterior talokalkaneal eklem posterior reseste az miktarda effüzyon artışları mevcuttur. ayağım 3 hafta alçıda kaldıkdan sonra çıkarmak için gittiğimizde ayağımın şişmesi ve morlukların artması ve ağrının devam etmesi sonucu mr istedi doktor. sonuçları da bu şekilde yardımınızı rica ediyorum. nasıl bir tedavi uygulanmalı

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hüseyin Ekici
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, ayak bileğinizde kemik içi ve yumuşak dokuda kanama ve sıvı birikmesi mevcut, Bağ yırtığı da büyük bir ihtimalle mevcuttur...Kısmi yüklenme + Buz Uygulaması ve Fizik tedavi görmenizi tavsiye ediyorum....

14 Mart 2018 11:54