GM
Soru Sahibi
14 Mart 2020 14:48

Astigmatizma

..'' 90 derecelik iki eksen arasındaki kırılma kusuru farkı 1 diyoptriyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenciliğe engel değildir '' buna atıfta bulunarak sizlere sorum şudur. Benim sağ ve sol gözde -1.00 astigmat çıktı yanında 180 yazıyor ikisinde de 180 yazıyor +0.25 hipermetrop da var ikisinde de tabi bu sağlık mülakatlarında bana sıkıntı çıkartır mı sadece astigmat için..

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Gökcegöz, Bu miktarda astigmatizma genellikle sıkıntı çıkarmaz. Ancak bazı işlerde (askerlik gibi) önemli olabilir. İyi günler dilerim

17 Mart 2020 16:45