ob
Soru Sahibi
18 Ocak 2016 10:50

Aşırı iç sıkıntısı

hocam merhaba. ben 22 yaşındayım. bu zamana kadar hep karşkı cinsimden hoşlandım ve 3 4 tane kız arkadşım hatta 1.5 senelik bir ilişkim bile oldu. hep gelecekte evlilik hayallerim falan vardır. Ama küçükken yaşadığım bir hemcinsimle yakınlasma aklıma geldi. halada görüştüğüm biri. öncedende aklıma gelirdi ama hiç takılmazdım buna çünkü 14 yaşlarındaydım. Geçen gün tvde bir eşcinsel haberi gördüm. Benimde bu yaşadığım aklıma geldi. Ve çok değişik oldum bir anda kendimi seşcinsel sanmalar falan yaşadım. halada öyle suçluluk duygusumu yaşıyorum ne oluyor içim çok fena sıkılıyor sanki kendimi suçlu kirli gibi hissediyorum değerlerime ihanet etmiş gibi. Ama ben bu zamana kadar hep karşı cinsime ilgi duydum hep. Ama bu hissi atamıyorum gögsüm çok daralıyor lütfen bana yarduım edin. sabahları iç sıkıntısıyla uyanıyorum hayattan zevk alamıyorum hep bu olay aklımda. 2 kere doktora gittim seroquel kullandım ama 4 aydır ben çok kötüyüm intihar bile düşünüyorum bszen napıcam bilmiyorum. Üniv mezunuyum iş buldum çalışamıyorum sıkıntıdanç Hiç bir şey hjissedemiyorum ne mutluluk ne üzütntü napıcam ben hocam

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Baran bey, Bazen yaşadıklarımız inançlarımızla ve toplum değerlerimizle çatışabilir. Böyle durumlarda suçluluk, kaygı hissedilebilir. Kişinin bireysel özelliklerine bağlı olarak etkilenme derecesi değişebilir. Yıllar sonra bile karşımıza çıkıp bize sıkıntı verebilirler sizde olduğu gibi. Giderek yoğunlaşan olumsuz düşünce ve duygularla baş edebilmek güçleşir. Siz doktora gitmiş ve ilaç tedavisine başlamakla doğru olan ilk adımı atmışsınız. İlacınızı aksatmadan alın. İlaç tedavisiyle eş zamanlı psikoterapi yararlı olabilmektedir bu tip durumlarda. Kendinize zarar verme düşüncesini bir yana bırakın, çözümü bu değil. Lütfen bir terapistten yardım almaya başlayın, yardım alacağınız kişiyle görüşmeden kesinlikle kendinize zarar verecek bir şey yapmayacağınıza dair bana söz verin. Gevşeme egzersizlerinin de faydasını görürsünüz. İyi günler dilerim

18 Ocak 2016 11:17