ÇN
Soru Sahibi
30 Haziran 2019 14:32

Araç çarpmış yavru köpek

Yavru sokak köpeğini araba çarptı açık yarası yok ama halsiz ve 3 ayağına fazla basamıyor ayağa kalktığında havliyor önceden hiç yemek yememiş 3 gündür böyleymiş bugün aldım biraz zorlayarak yemek yedirdim sonra aniden çok fazla yemeye başladı.Nöbet geçirmiş olabilir.Acıdan ateşi çıkmıştır diye boynunu ve kafasını elimle biraz ıslatım.Şimdi biraz daha iyi aldığım yere geri koydum birdaha kötü olursa hangi ilaçları kullanmalıyız

1 cevap
Cevaplar (1)

Site üzerinden ilaç önerisi ve tanı koyulması yasaktır. Kırık var ise yanlış kemik kaynaması gerçekleşebilir. Kalıcı topallık gelişebilir. Mümkünse muayene edilmesi kırık var ise duruma göre opere edilmeli ve bandaja alınması sağlanmalıdır. Kaza üzerinden 3 gün kadar geçtiyse iç kanama riskini hayati açıdan atlatmıştır muhtemelen fakat hematom ve ödemin gerilemesi için tedavi görmesi gerekir. Ağrısı için ilaç kullanması gerek ancak kilosuna göre ilacın dozlaması yapılması gerek aksi takdir de iç kanama tekrar edebilir veya toksikasyon gelişebilir . Geçmiş olsun.

30 Haziran 2019 16:59