SE
Soru Sahibi
1 Ocak 2024 11:09

Ara ara ishal durumu

Merhabalar hocam yaklaşık iki senedir aynı durumu yaşıyorum özellikle sabah ve akşamları hafif karın ağrısı ile başlayan ishal bazen üç dört gün sürüyor bibiki gün düzeliyor sonra yine aynı oluyor artık hayat kalitemi çok düşürüyor bu durum kan ve idrar testlerim temiz çıktı sebebi ne olabilir birde yıllardır aynı kilodayim ne kilo alabiliyorum neden başka birşey

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yasin Baki Baydaş
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba, anlattığınız fonksiyonel barsak hastalığı ile alakalı olabilir. Beslenme düzenini sağlamanız , spor yapmanız ve stresten uzak durmanızda fayda var. İlaç tedavisi de kullanılabilir. Muayene, tetkikler ve klinik bulgular ile karar vermek gerekir. Geçmiş olsun.

12 Ocak 2024 21:32