ku
Soru Sahibi
4 Eylül 2016 15:24

Antibiyotik ishali

Merhabalar, diş çektirdikten sonra doktorum tarafından antibiyotik tedavizine tabi tutuldum 5 gün boyunca günde 2 kez ağızdan olmak üzere, ama daha sonra tedavi bitimine doğru ve haylen 17 gündür sürmek üzere ishalim , antibiyotuk tedavizi bitiminden 14 gündür bu süreç devam etmekte , günde ortalama 3 kez lavaboya gidiyorum , ne yapmam gerek , bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim , şimdiden teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ebru Eraldemir Güder
Dahiliye - İç Hastalıkları

Gayta mikroskobi testi yaptırıp çıkacak sonuca göre tedavi planlamak gerekiyor.Antibiotikler bağırsak florasını bozarak diare (ishal)ye sebep olabilir.Hafif durumlar probiyotik tedavisine cevap verebilir.En kısa zamanda doktora müracaat ederseniz tedaviniz planlanacaktır.

4 Eylül 2016 20:16